auta zastępcze

Samochód zastępczy z polisy OC sprawcy wypadku? To żaden  luksus. To się Państwu po prostu należy. Za darmo, bez żadnych batalii, nerwów i kruczków prawnych.

Obowiązek zwrotu kosztów wynajęcia auta zastępczego poszkodowanemu w ramach polisy OC sprawcy, nakłada na firmy ubezpieczeniowe uchwała Sądu Najwyższego.

W praktyce polscy ubezpieczyciele masowo unikają tego zobowiązania, a ich nieświadomi klienci tracą przez to pieniądze i czas. Szacuje się, że każdego roku firmy ubezpieczeniowe oszczędzają na tym procederze nawet 600 milionów złotych. Te środki powinny zostać przeznaczone na pomoc poszkodowanym i zapewnienie im samochodów zastępczych na czas naprawy pojazdu.

Promesco oferuje Państwu bezpłatne użyczenie auta zastępczego, za które zapłaci Towarzystwo Ubezpieczeniowe sprawcy kolizji lub wypadku. Nie ponoszą Państwo żadnych dodatkowych kosztów – po prostu korzystają Państwo ze swojego prawa. Dochodzeniem należności zajmiemy się już we własnym zakresie.

Najczęstsze powody, dla których ubezpieczyciele odmawiają zapewnienia samochodu zastępczego w ramach polisy OC sprawcy, to:

  • Pobyt poszkodowanego w szpitalu
  • Wymaganie zaświadczenia, że pojazd jest nam niezbędny – szczególnie w celu dojazdu do pracy lub wykonywania swoich obowiązków zawodowych
  • Posiadanie przez poszkodowanego innego pojazdu

W praktyce samodzielne obalenie tych argumentów jest bardzo trudne, dlatego warto skorzystać z naszego doświadczenia. Promesco gwarantuje zapewnienie Państwu samochodu zastępczego bez Państwa udziału w całej procedurze.

Zgodnie z polskim prawem ubezpieczyciel sprawcy ma obowiązek pokryć koszty wynajmu auta zastępczego przez poszkodowanego.

Wszelkimi wyjątkami od tej reguły zajmują się specjaliści Promesco. Państwo tylko cieszą się możliwością dalszego korzystania z samochodu.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości dotyczące Twojego odszkodowania - skontaktuj się z nami niezwłocznie.

Na pewno znajdziemy rozwiąznie dla Twoich problemów.

Wypełnij formularz a skontaktujemy się
z Tobą jak najszybciej to będzie możliwe.

Działamy na terenie całej Polski.
Gdańsk ul. Jagiellonska 17, Elbląg ul. Żuławska 15a, kom. 690 077 097, e-mail: promesco@promesco.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.